Ogłoszenia duszpasterskie

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

22 listopada 2020 roku

1.     Dzisiaj w Kościele Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata; za publiczne odmówienie Aktu Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi można dzisiaj zyskać Odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.

2.     Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata dla Akcji Katolickiej oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży jest świętem patronalnym.

3.     W naszym kościele jeszcze w tym tygodniu, od poniedziałku do piątku po Mszy Świętej wieczornej modlimy się na różańcu za zmarłych polecanych w naszych wypominkach.

4.     Do końca miesiąca można zyskać odpust zupełny i ofiarować go za konkretną osobę zmarłego czy zmarłej. Warunkiem zyskania odpustu jest:

– nawiedzić cmentarz lub kościół (choćby duchowa)

– odmówić  modlitwę za zmarłych: „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” oraz dowolna modlitwa na intencje Ojca Świętego.

5.     W tym trudnym czasie pandemii tych, którzy z różnych powodów nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach w kościele zapraszamy do duchowego udziału w gronie rodziny i bliskich. Stąd Msze Święte i modlitwy różańcowe za zmarłych polecanych w wypominkach będą transmitowane na facebooku.

6.     Za tydzień Pierwsza Niedziela Adwentu; rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny. Będzie można nabyć świece wigilijne „Caritas” I „Opłatki Wigilijne.”

7.      „Bóg zapłać” rodzinom, które przygotowały nasza świątynię na dzisiejsza niedzielę. O przygotowanie świątyni na najbliższą niedzielę prosimy rodziny mieszkające przy ulicy Częstochowskiej, numery:

91, 93, 95, 97, 101 i 118.

ksiądz Andrzej Iglicki – proboszcz parafii