Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Wielkiego Postu 7 marca 2021 roku

1.    Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszach Świętych zmiana Tajemnic Różańcowych. Tradycyjnie Msza Święta o godz. 8.00 jest     w intencji Żywego Różańca. Dzisiaj II Róża Różańcowa podała intencję: o ustanie pandemii, o zaprzestanie aborcji i o Boże Błogosławieństwo w rozbudowie naszej świątyni.

2.    Dzisiaj nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.00. Drogich Parafian: dzieci, młodzież i starszych zapraszam na wspólne śpiewanie pieśni  o Męce Pańskiej i rozważanie jej w swoim sercu. Ofiarę składaną podczas tego nabożeństwa przeznaczamy na tegoroczną „Ciemnicę”    i „Grób Pański”. Koronki do Miłosierdzia Bożego dzisiaj nie będzie.

3.    W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Dzieci swoje nabożeństwo mają o godz. 17.30 a młodzież i starsi po Mszy Świętej wieczornej (około godz.18.30).

4.    Rekolekcje Wielkopostne planujemy w dniach 26, 27 i 28 marca – piątek, sobota i zakończenie w Niedzielę Palmową. Kaznodzieją rekolekcyjnym będzie cysters Ojciec Marek Żuchowski.

5.    Tegoroczną Jałmużnę Wielkopostną można składać do oznaczonej Skarbony Wielkopostnej umieszczonej nad stolikiem  z czasopismami religijnymi.

6.    Jutro, w poniedziałek 8 marca, w naszych modlitwach polecajmy Panu Bogu niewiasty z naszej wspólnoty parafialnej : niech Niepokalane Serce Maryi – patronki naszej parafii będzie dla nich zawsze otwarte; a Niepokalana niech będzie Orędowniczką u Boga.

7.    W najbliższą niedzielę, drugą miesiąca pół godziny przed Mszami Świętymi rozpoczynamy modlitwę różańcową za polecanych w rocznych wypominkach.

8.    Serdeczne słowa podziękowań dla Panów: Wiesława Woźniaka, Zdzisława Gudańca i Jana Sikory za pomalowanie prezbiterium w naszym kościele. „Bóg zapłać.”

9.    Za przygotowanie naszej świątyni na dzisiejszą niedzielę „Bóg zapłać” rodzinom mieszkającym przy ulicy Częstochowskiej, numery: 185, 186, 189 i 190. O taką posługę na najbliższą niedzielę proszę rodziny mieszkające przy ul Częstochowskiej, n-ry: 191, 192, 194, 196 i 197.

ksiądz Andrzej Iglicki proboszcz parafii