Ogłoszenia duszpasterskie

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU

18  grudnia 2022 roku

1.    Wszystkim, którzy wczoraj skorzystali ze spowiedzi „Bóg zapłać.”   Tym, którzy planują taką spowiedź zapraszamy w tygodniu, pół godziny przed Mszą Świętą wieczorną.

2.    Wszystkich parafian: starszych i młodszych zapraszam na Msze Święte Roratnie; od poniedziałku do piątku, na godz. 18.00.

3.    Tych, którzy jeszcze nie pobrali „opłatków” na stół wigilijny, bardzo proszę Głowę Rodziny bądź kogoś Starszego z Rodziny, aby po końcowym błogosławieństwie podejść do ołtarza i przyjąć ten Dar z Ołtarza i przenieść  Go do Domu Rodzinnego, i złożyć w godnym miejscu – na białym obrusie.

4.    Przy wyjściu z kościoła można nabyć świece wigilijne: małe 10 złotych i duże 20 złotych. Ofiary składane przy tej okazji będą przekazane do CARITAS-u.

5.    W sobotę, w Wigilię Bożego Narodzenia, do południa udamy się z posługą kapłańską do chorych i starszych parafian. Można jeszcze zgłaszać swoich chorych i starszych z rodziny.

6.    Msza Święta „Pasterska” w sobotę, 24 grudnia o godzinie 24.00. Msze Święte w pierwszy i drugi dzień świat (jak w niedziele) o godzinie: 8.00, 10.30 i 18.00.

7.    Najbliższa niedziela to czwarta niedziela miesiąca – taca zbierana podczas Mszy Świętych jest tacą inwestycyjną.

8.    Rodzinie Państwa Respondek dziękują za bezinteresowny Dar Choinek do naszego Kościoła „Bóg zapłać.” Za przywiezienie choinek, osadzenie ich w podstawach dziękujemy Panom:  …   „Bóg zapłać.”

Podtrzymując tradycje, zapraszam rodziców tegorocznych dzieci komunijnych, we wtorek, po Mszy Świętej wieczornej do dekorowania choinek

9.    O przygotowanie naszej świątyni na święta proszę mieszkające przy ulicy Częstochowskiej rodziny – Państwo: Siwiak, Żurawscy, Długosz, Niepsuj, Szczypior, Jagieła, Gandera (2 rodziny), Kociszewscy (3 rodziny) oraz rodzina Grygiel.

                          ksiądz Andrzej – proboszcz parafii