Ogłoszenia duszpasterskie

NIEDZIELA  DOBREGO  PASTERZA

30  kwietnia 2023 roku 

1.    Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw  o Powołania. W tygodniu Kwartalne Dni Modlitw o powołania.

2.    Nabożeństwa majowe trwać będą przez cały miesiąc maj: od poniedziałku do piątku po Mszy świętej wieczornej.

3.    W środę, 3 maja Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze Święte w tym dniu jak w niedziele: o godz. 8.00, 10.30 i 18.00. Wcześniej, we wtorek 2 maja Dzień Flagi – nie zapominajmy o wywieszeniu w te dni, na naszych domach Polskiej Flagi.

4.    W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych i starszych parafian. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na Mszę Świętą do Niepokalanego Serca Maryi o godz. 12.00.

5.    Za tydzień Msza Święta żywego Różańca, o godz. 8.00 w intencji  Róży IV. Po Mszach Świętych zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i prywatna adoracja do godz. 16.00.

6.    Również za tydzień, w niedzielę 7 maja, o godz. 8.00 podczas Mszy Świętej modlić się będziemy za nasze Panie i Panów ze Straży Pożarnej, przez  wstawiennictwo świętego Floriana, patrona Strażaków.

7.    Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 10.30 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy młodzież wraz z rodzicami.

8.    W minioną niedzielę, podczas Mszy Świętych modliliśmy się w intencji prac przy rozbudowie świątyni. Ofiara na ten cel złożona podczas Mszy Świętych wyniosła 2930 złotych. „Bóg zapłać.”                                       Rodzinom mieszkającym przy ulicy Szkolnej, Państwo: Kluza, Popenda, Paludkiewicz i Chruściccy – za przygotowanie naszej świątyni na dzisiejszą niedzielę: „Bóg zapłać.” O taką samą posługę na najbliższą niedzielę proszę rodziny mieszkające przy ulicy Szkolnej, Państwo: Stefaniak, Sobieraj, Piekarz, Kozerscy i Gawłowscy.

 

ZAPOWIEDZI PRZEŚLUBNE: II zapowiedź:

Jendras Kamil, l.22, kawaler, zamieszkały Czarny Las

Bożek Natalia, l. 22, panna, zamieszkała Radostków

 

W ostatnich dniach zmarł w Częstochowie śp. Szymon Mazurkiewicz,    dawny nasz parafianin. Pogrzeb planowany jest w naszej parafii.

Data pogrzebu jeszcze nie wyznaczona.

ksiądz Andrzej Iglicki –  proboszcz parafii