Ogłoszenia duszpasterskie

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA

20  września 2020 roku

1.      Dzisiejsza niedziela jest w Kościele Dniem środków Społecznego Przekazu. W naszych modlitwach módlmy się, aby pełniący służbę w tej dziedzinie podejmowali ją w sposób odpowiedzialny.

2.      Dzisiaj przy wyjściu z kościoła zbierana jest ofiara na katolickie szkoły i  uczelnie w naszej archidiecezji.

3.      Jutro w Kościele przypada świętego Mateusza, Apostoła i Ewangelisty a  w środę wspomnienie świętego Ojca Pio, kapłana i stygmatyka.

4.      W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 10.30 spotkanie dla Rodziców dzieci przygotowujących się w tym roku do Pierwszej Komunii Świętej. Przy tym przypomnienie, że do Pierwszej Komunii Świętej przygotowanie trwa przez trzy lata, począwszy od pierwszej klasy. Spotkania dla Rodziców mają miejsce są raz w miesiącu. Obecność na takich spotkaniach będzie potwierdzeniem, że dziecko i rodzina przygotowuje się do tego wielkiego wydarzenia, jakim jest Pierwsze spotkanie dziecka z Panem Jezusem w Komunii Świętej.

5.      Zakończyły się wakacje, widać więcej dzieci jeżdżących na rowerach, hulajnogach  naszych ulicach i drogach; natomiast nie widać dzieci na Mszach Świętych. Jest III Przykazanie Boże: Pamiętaj, abyś dzień święty święcił. Drodzy Rodzice! Nie zapominajmy o tym.

6.      Młodzież przygotowująca się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania ma swoje spotkania w pierwsze piątki miesiąca o godz. 17.00. Po spotkaniu będzie okazja do spowiedzi świętej miesięcznej.

7.      Drogich rodziców naszych ministrantów prosimy o przypominanie swoim synom o Służbie Bożej przy ołtarzu Pańskim.

8.      W ostatnim czasie do naszych rodzin udają się członkowie Rady Parafialnej z informacją dotyczącą prac prowadzonych przy rozbudowie naszej świątyni. Czynią to w imię służby wspólnocie parafialnej. Przyjmujmy ich otwartym sercem.

9.      Wszystkich członków Rady Parafialnej zapraszam na spotkanie jutro zaraz po Mszy Świętej wieczornej, na godz. 18.30. Tematem spotkania będzie rozpoczęta praca przy rozbudowie naszej świątyni. Z tego powodu obecność na zebraniu jest bardzo ważna.

10.      Drodzy Parafianie! Z rodzin zaproszonych w ostatnim tygodniu do przygotowania świątyni na dzisiejszą niedzielę zgłosiła się tylko jedna. I tej rodzinie tym bardziej serdeczne słowo: „Bóg zapłać.”

W tym tygodniu o przygotowanie świątyni na następną niedzielę prosimy rodziny mieszkające przy ulicy Częstochowskiej: numery: 16, 17, 18, 20, 22, 26 i 28. Bardzo proszę o podjęcie tej posługi przy naszej świątyni.

 

                                          ksiądz Andrzej Iglicki – proboszcz parafii