Ogłoszenia duszpasterskie

NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ

12 czerwca 2022 roku

 

1.    Uroczystością Trójcy Świętej kończy się w Kościele czas przyjmowania Komunii Świętej Wielkanocnej.

2.    Dzisiaj pół godziny przed Mszami Świętymi odmawiamy modlitwę różańcową w intencji zmarłych polecanych w rocznych wypominkach.

3.    Nabożeństwa czerwcowe od poniedziałku do piątku po Mszy Św. 18.00.

4.    Przed nami Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte w tym dniu o godz. 8.00  i 11.00. W tym roku procesja Bożego Ciała według porządku:

I ołtarz (krzyż): przygotowuje Straż Pożarna i mieszkający przy ulicy: Poprzeczna, Świerkowa i Sadowa.

II ołtarz (na parkingu): przygotowują mieszkający przy ulicy Częstochowska (od skrzyżowania do ulicy: Kopiecka, Graniczna i Jaworowa)

III ołtarz (boisko sportowe): przygotowują mieszkający przy ulicy Szkolna, Klub Sportowy, Stowarzyszenie Działajmy Razem i Rada Parafialna.                               

IV ołtarz (przy Kościele): przygotowują mieszkający przy ulicy Nowa, Leszczynowa, Słoneczna oraz Częstochowska, od 1 do skrzyżowania. Przy tym ołtarzu zostanie odprawiona Msza Święta na zakończenie uroczystości.

5.    W najbliższą niedzielę, 19 czerwca nasza w naszej Wspólnocie Parafialnej rozpoczynają się Misje Święte, które trwać będą do Odpustu Niepokalanego Serca NMP, który w tym roku przypada do niedzieli 26 czerwca.               Niech w każdym z naszych domów będzie Program Misji Świętych.

6.    Za tydzień, w niedzielę rozpoczynającą nasze Misje Święte podczas Mszy Świętej o godz. 9.30 młodzież naszej parafii otrzyma z rąk Księdza Biskupa Antoniego Długosza Sakrament Bierzmowania. Natomiast dzieci mające       w tym roku rocznicę swojej Pierwszej Komunii Świętej zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 11.00.

7.    Próba dla dzieci rocznicowych w najbliższy wtorek o godz. 16.30.

8.    Spowiedź dla dzieci rocznicowych w sobotę o godz. 10.30, a dla młodzieży bierzmowanej również w sobotę; o godz. 11.00.

1.    Rodzinom mieszkającym przy ulicy Nowej: Fidura, Polak, Wolniewicz, Tomżyńscy, Niemczyk i Kozak „Bóg zapłać” za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę. O taką samą posługę na następną niedzielę proszę rodziców dzieci rocznicowych i młodzieży bierzmowanej.

Pani Sołtys, w związku z Uroczystością Bożego Ciała,  zaprasza do prac wokół kościoła we wtorek, na godz. 17.00. Ci, którzy nie będą mogli włączyć się do takiej pracy, będą mogli w niedzielę po Mszach Świętych złożyć do puszek swoją ofiarę na pokrycie kosztów związanych z dekoracjami.

                             Ks. Andrzej Iglicki – proboszcz parafii