Ogłoszenia duszpasterskie

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA    

 5 września 2021 roku

1.     Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca; o godz. 8.00 Msza Święta Żywego Różańca w intencji II-ej Róży Pani Małasiewicz. Po Mszach Świętych zmiana Tajemnic Różańcowych. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 16.00.

2.     Drogim Rodzicom, którzy zadbali o to, aby ich dzieci Nowy Rok Nauki rozpoczęły spowiedzią i udziałem we Mszy Świętej „Bóg zapłać.”

3.     Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 10.30 spotkanie z rodzicami dzieci, które w tym roku mają swoją pierwszą rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Również po Mszy Świętej o godz. 10.30 swoje spotkanie mają rodzice młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania.

4.     Za tydzień, z racji drugiej niedzieli miesiąca pół godziny przed Mszami Świętymi modlitwa różańcowa za polecanych w rocznych wypominkach. Serdecznie zapraszam na tę modlitwę.

5.     Rodzinom mieszkającym przy ulicy Poprzecznej, Państwu:

Szczygieł, Gierczyccy, Błaszczyk, Mrowiec i Jura serdeczne „Bóg zapłać” za przygotowanie naszej świątyni na dzisiejszą niedzielę. O tę samą posługę na najbliższą niedzielę proszę następujące rodziny: Lisowscy, Bednarscy,  Jach, Kulpa i Goliszewscy.

Z racji Wielkiej Uroczystości Beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej udekorujmy nasze domy flagami narodowymi, maryjnymi i watykańskimi, a okna naszych domów religijnymi emblematami.

Jest prośba: Wdzięczni Bogu za Dar Beatyfikacji naszych Rodaków niech dla nas też będzie Dniem Wdzięczności za wszelkie dobro, jakie z Ręki Pana Boga w tym 2021 Roku otrzymaliśmy i otrzymujemy: za plony ziemi, owoce sadów i ogrodów, za tyle pięknych kwiatów. Stąd w najbliższą niedzielę Msza Święta zamiast o godz. 18.00 odprawiona będzie o godz. 16.00, podczas której na ołtarzu złożymy symboliczne Nasze Dary jako Wdzięczność Bogu za Wszystko, co mamy od Niego. Praktycznie spotkajmy się o godz. 16.00 przy naszej Domu Straży Pożarnej, aby stamtąd wyruszyć do kościoła ze Żniwnym Wieńcem na czele.

A po Mszy Świętej zapraszamy wszystkich na okolicznościowego grilla przy rozbudowującym się naszym kościele. Jest prośba! Zapraszamy wszystkich chętnych do uporządkowania i udekorowania terenu wokół kościoła w czwartek – 9 września na godz. 17.00. Z pewnością dużo radości i piękna dałyby dekoracje dożynkowe na naszych posesjach domowych.

 

                       ks Andrzej Iglicki – proboszcz parafii