Ogłoszenia duszpasterskie

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

18  września 2022 roku

 

1.    Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 10.30 spotkanie dla rodziców tegorocznych dzieci komunijnych. Z wiadomych powodów jest ono obowiązkowe.

2.    W tym tygodniu w Kościele, przypada:

– dzisiaj, 18 września, świętego Stanisława Kostki, patrona młodzieży.

– w środę, 21 września przypada świętego Mateusza, apostoła i ewangelisty.

– w piątek, 23 września wspominamy świętego Ojca Pio, prezbitera.

– w przyszłą niedzielę obchodzimy po raz 108 Dzień Migranta i Uchodźcy. Jest okazja dla pobudzenia wspólnot chrześcijańskich do odpowiedzialności wobec braci migrantów i uchodźców.

3.    Jak już zapowiadaliśmy, w najbliższą sobotę tj. 24 września, o godz. 6.45 (rano), wyrusza z Czarnego Lasu piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Zapraszamy po Mszach Świętych do zapisywania się na listę pielgrzymów.

4.    W przyszłą niedzielę (czwarta miesiąca), podczas Mszy Świętych modlimy się w intencji naszych prac przy rozbudowie świątyni. Taca zbierana podczas Mszy Świętych w całości przeznaczona jest na ten cel.

5.    „Bóg zapłać” rodzinom mieszkającym przy ulicy Częstochowskiej: Państwu Lisowscy, Pełka i Rorat za przygotowanie na dzisiejszą niedzielę naszej świątyni. O przygotowanie świątyni na najbliższą niedzielę proszę rodziny mieszkające przy ulicy Częstochowskiej: Państwo Domżalscy, Furmaniak, Naumowicz, Maciejczyk i Łuszczyńscy.

 

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE (Zapowiedź druga)

Dawid Flis, kawaler, zamieszkały parafia Mykanów

Patrycja Jędrczak, panna, zamieszkała parafia Czarny Las

 

 

 

Zmarł urodzony w naszej parafii śp. Andrzej Pecyna. Termin jego pogrzebu jest jeszcze nie znany. Polecajmy zmarłego Andrzeja Pecynę Miłosiernemu Bogu, prosząc o niebo dla niego.

 

 

ksiądz Andrzej – proboszcz parafii